Středa, 28 září, 2022
- Komerční sdělení -magazinmagazin
HomeFinanceSinopec oznámil za loňský rok rekordní zisk, plánuje rekordní kapitálové výdaje

Sinopec oznámil za loňský rok rekordní zisk, plánuje rekordní kapitálové výdaje

Čínský ropný a chemický koncern Sinopec oznámil za loňský rok rekordní čistý zisk. Firma zároveň uvedla, že letos plánuje nejvyšší kapitálové výdaje v historii.

Největší rafinérská společnost v Asii v neděli informovala, že za loňský rok dosáhla čistého zisku 71,21 miliardy jüanů (10,31 miliardy eur), což oproti roku 2020 představuje růst o 114 %. Provozní příjmy dosáhly 2,74 bilionu jüanů, o 30,2 % více než v roce 2020. Výsledky společnosti podpořilo zotavení poptávky po energiích a růst cen ropy. TASR o tom informuje na základě zpráv agentur Sinchua a Reuters.

V reakci na výsledky za loňský rok společnost oznámila, že v letošním roce plánuje nejvyšší kapitálové výdaje ve své historii. V roce 2022 chce Sinopec investovat celkem 198 miliard jüanů, což je o 18 % více než v loňském roce. Firma by tak překonala předchozí rekordní rok 2013, ve kterém investovala 181,7 miliardy jüanů. Je to reakce na požadavky čínské vlády vůči energetickým firmám, aby zvýšily produkci.

Více než 81 miliard jüanů chce Sinopec investovat do průzkumu a těžby ropy a plynu. Jen produkci ropy chce letos zvýšit o téměř 36 % a produkci plynu ještě výrazněji.

Informace o zvýšení investic přicházejí pár dní poté, co Sinopec oznámil, že pozastavuje jednání o velké investici v Rusku. Podle zprávy Reuters z pátku (25. 3.) se pozastavená jednání Sinopecu týkají investice v hodnotě 500 milionů USD (454,46 milionu eur) do petrochemického sektoru a podniku na prodej ruského plynu v Číně. Firma tak zjevně reagovala na upozornění čínské vlády, aby byla v souvislosti s investicemi v Rusku, vůči kterému západní státy pro válku na Ukrajině zavedly sankce, opatrná.

- Komerční sdělení -pr článek

Najnovjše články