Středa, 28 září, 2022
- Komerční sdělení -magazinmagazin
HomeFinanceHygiena byla problémem i při únorových kontrolách potravin

Hygiena byla problémem i při únorových kontrolách potravin

Hygiena byla problémem i při únorových kontrolách potravin. Uvedla to Státní veterinární a potravinová správa (ŠVPS) SR ve zprávě z úřední kontroly potravin za únor 2022.

„Nejvíce nedostatků bylo v hygieně budov a provozu, v hygieně technologického zařízení a pomůcek a v hygieně skladování. Průběžné výsledky úředních kontrol ukazují, že provozovatelé potravinářských podniků nejčastěji nedodržují hygienu budov a provozu ze všech zjištěných nedostatků,“ upřesnili veterináři.

ŠVPS přiblížila, že v únoru 2022 provedli inspektoři 3616 úředních kontrol potravin rostlinného a živočišného původu, z nichž při 169 kontrolách byly zjištěny nedostatky. Z uvedeného počtu bylo zjištěno 690 nedostatků. Překontrolováno bylo 1129 právních subjektů a 1801 provozů.

Z celkového počtu 3616 kontrol bylo nejvíce úředních kontrol v únoru provedeno v obchodní síti (70,3 %), ve výrobě (23,0 %) a ve velkoobchodě (5,5 %).

Inspektoři provedli 31 kontrol mimo běžnou pracovní dobu, z čehož byly zjištěny nedostatky při 16 kontrolách. „Mimo pracovní dobu bylo zkontrolováno 13 právních subjektů a 30 provozů, nedostatky se zjistily na 16 maloobchodních provozech,“ přiblížila ŠVPS.

„S cílem odstranění zjištěných nedostatků byla na místě uložena opatření a blokové pokuty v celkové výši 2080 eur. Další nedostatky, které byly zjištěny během výkonu úředních kontrol, se řešily ve správním řízení uložením opatření a sankcí ve smyslu zákona o potravinách,“ upřesnila veterinární a potravinová zpráva.

Ve sledovaném období nabylo právní moci 35 rozhodnutí o pokutě ve správním řízení. „Pokuty byly uloženy ve výši 1.044.425 eur. Nejvyšší pravomocná pokuta v tomto měsíci činila 1.000.000 eur,“ dodala ŠVPS.

- Komerční sdělení -pr článek

Najnovjše články