Středa, 28 září, 2022
- Komerční sdělení -magazinmagazin
HomeInvesticeGenerali darovala milióny na pomoc lidem z Ukrajiny

Generali darovala milióny na pomoc lidem z Ukrajiny

Slovenská Generali a Generali Česká pojišťovna se aktivně zapojili do pomoci Ukrajině. Pojišťovna organizuje mezi svými zaměstnanci materiální i finanční sbírky a také ze svých zdrojů vyčlenila částku více než 600 000 eur, kterou věnovala organizacím pomáhajícím uprchlíkům z Ukrajiny.

„Osudy lidí, kteří přímo čelí válce, nám nejsou a nemohou být lhostejné. Naše firma stojí u lidí v obtížných životních situacích, a proto jsme se rozhodli pomoci finančně i materiálně těm, kteří kvůli válce museli opustit své domovy,“ vysvětluje Roman Juráš, country manažer Skupiny Generali pro Českou republiku a Slovensko, iniciativu pojišťovny.

Slovenská Generali a Generali Česká pojišťovna vyčlenili ze svých zdrojů částku více než 600 tisíc eur pro lidi, kteří utíkají před válkou na Ukrajině. Většina z těchto financí, celkem více než 400 tisíc eur, byla zaslána přímo na účet slovenské organizaci Člověk v ohrožení a české Člověk v tísni, které pomáhají na Slovensku a v Česku ukrajinským uprchlíkům. Z těchto vyčleněných zdrojů bylo zakoupeno i 264 postelí, matrací a ložního prádla, jakož i dalších věcí, které urgentně potřebovaly ve více stanových městečkách na hranicích. Občanské sdružení IPčko zase díky finanční pomoci posílá na slovensko-ukrajinské hranice tým psychologů, kteří uprchlíkům poskytují psychickou podporu v tomto vypjatém období. A finanční pomoc od Generali dostalo i azylové zařízení pro ženy s dětmi Brána do života, které poskytuje dočasné ubytování pro matky s dětmi prchajícími před válkou na Ukrajině.

Finančně i materiálně

Zároveň obě společnosti pořádají finanční sbírku i mezi svými zaměstnanci, do které se dosud zapojilo 370 zaměstnanců a společně se podařilo vysbírat již přibližně 27 tisíc eur. Všechny vybrané finance budou zaslány na účet pomáhajícím organizacím – jako jsou Magna, Nadace Integra, slovenská organizace Člověk v ohrožení a česká Člověk v tísni. Kromě finanční sbírky probíhá mezi zaměstnanci a obchodníky již druhá materiální sbírka aktuálně nejvíce potřebných věcí. Potraviny, drogerie, deky či spací pytle posílá Generali v pravidelných intervalech a ve spolupráci s charitativními organizacemi, samosprávou a Červeným křížem přímo na východní Slovensko.

Pomocnou ruku podali i obchodníci pojišťovny Generali působící v přilehlých regionech, kteří rozjeli finanční sbírky na podporu kolegů a aktivně pomáhají i přímo na hranicích v rámci materiální pomoci.

„Jsem nesmírně rád, že se celá naše firma v těchto náročných dnech semkla a projevila solidaritu všem Ukrajincům. Dnes, více než kdy jindy, je důležité ukázat, že jsme otevření pomoci, nejsme lhostejní a že nám záleží na světě kolem nás. Právě projevená lidskost, která je jednou z našich firemních hodnot, je to, co každý z nás může udělat hned teď,“ říká Roman Juráš.

Pomáhá také Skupina Generali

Do pomoci se zapojila Generali i celosvětově. Kromě 3 milionů eur, které v rámci jednotlivých zemí darovala Skupina Generali na podporu uprchlických programů zastřešujících humanitární pomoc na Ukrajině, spustila během března v zemích, kde má své zastoupení, i celosvětovou iniciativu na získání finanční pomoci pro lidi na Ukrajině. Do finanční sbírky se zapojili zaměstnanci Generali na celém světě a společně vysbírali více než milion eur, které poputují organizaci Unicef ​​na pomoc postiženým rodinám.

V souvislosti s aktuálním děním se Skupina Generali rozhodla také zavřít své zastoupení v Moskvě a zároveň odstoupit ze svých pozic v představenstvu ruské pojišťovny Ingosstrach. Své působení v Rusku ukončila i prostřednictvím společnosti Europ Assistance.

- Komerční sdělení -pr článek

Najnovjše články