Středa, 28 září, 2022
- Komerční sdělení -magazinmagazin
HomeInformaceZisky čínských průmyslových podniků zrychlily začátkem roku tempo růstu

Zisky čínských průmyslových podniků zrychlily začátkem roku tempo růstu

Čínské průmyslové podniky zaznamenaly růst zisku i na začátku letošního roku, přičemž tempo růstu se ve srovnání se závěrem roku 2021 zrychlilo. Pod zrychlení růstu se podepsaly zejména sektory, které těžily z růstu cen komodit. TASR o tom informuje na základě zpráv agentur Reuters a Sinchua.

Jak v neděli informoval čínský statistický úřad, zisky čínských průmyslových podniků za leden a únor dosáhly 1,16 bilionu jüanů (165,70 miliardy eur). V meziročním srovnání to znamená růst o 5%. Údaje statistického úřadu zahrnují zisky firem s ročním příjmem více než 20 milionů jüanů z klíčových operací.

Pro srovnání, v prosinci se jejich růst oproti prosinci předchozího roku zvýšil o 4,2 %. Na začátku roku zveřejňuje Čína ekonomické údaje vždy za dva měsíce, aby zmírnila prudké výkyvy v údajích v důsledku oslav lunárního nového roku.

Tržby čínských průmyslových podniků dosáhly za leden a únor 19,4 bilionu jüanů. To znamená meziroční růst o 13,9 %.

K růstu zisků podniků za první dva měsíce roku přispěly zejména firmy z energetického a těžebního sektoru, a to díky vyšším cenám komodit než ropa a uhlí. Celkově zhruba polovina sektorů hospodářství vykázala za první dva měsíce růst firemních zisků.

Mírné zrychlení růstu zisků čínských průmyslových podniků je v souladu s informacemi o zlepšení situace v oblasti průmyslové produkce či maloobchodních tržeb. Vyhlídky však zastiňuje opětovné prudké zvýšení počtu infikovaných novým koronavirem v Číně, za čím je varianta omikron, jakož i válka na Ukrajině.

- Komerční sdělení -pr článek

Najnovjše články