Středa, 28 září, 2022
- Komerční sdělení -magazinmagazin
HomeInformaceKlenotnická firma Tiffany přestane nakupovat nové diamanty vytěžené v Rusku

Klenotnická firma Tiffany přestane nakupovat nové diamanty vytěžené v Rusku

Americká klenotnická společnost Tiffany je další ze známých značek, které pod tlakem událostí omezují své aktivity směrem k Ruské federaci. Firma v těchto dnech oznámila, že zastavuje nákup nových diamantů vytěžených v Rusku. TASR o tom informuje na základě zprávy agentury Bloomberg.

Tiffany je další americkou klenotnickou společností, která přestává spolupracovat s největším producentem diamantů na světě. Začátkem března tak učinila firma Signet Jewelers.

Tiffany uvedla, že zákaz se týká pouze nově vytěžených diamantů, konkrétně diamantů vytěžených od 21. března. Proč se rozhodla pro toto datum, společnost nezveřejnila. Na rozdíl od Tiffany firma Signet oznámila, že zastavuje nákup ruských diamantů vytěžených od 24. února, tedy od začátku útoku na Ukrajinu.

Rozhodnutí firem ale neznamená, že z obchodů v nejbližších dnech zmizí šperky s diamanty vytěženými v Rusku. Zákaz se netýká šperků s ruskými diamanty, které jsou již v obchodech, ani diamantů, které byly vytěženy před stanovenými daty a které mezitím začali dodavatelé klenotnických společností brousit, leštit a vyrábět z nich šperky. Tento proces trvá minimálně tři měsíce.

Klenotnické společnosti oznámily zastavení nákupu diamantů z Ruské federace, která se na globálních dodávkách surových diamantů podílí zhruba třetinou, v období, kdy nákupy šperků v USA dosahují rekordních objemů. Důvodem je vysoký počet očekávaných svateb, protože pro pandemii byl v minulých letech problém uskutečnit akce s větším počtem lidí.

Signet a další klenotnické firmy očekávají, že letos se ve Spojených státech uskuteční

- Komerční sdělení -pr článek

Najnovjše články