Středa, 28 září, 2022
- Komerční sdělení -magazinmagazin
HomeInformaceI. Korček jednal v Kataru io dodávkách zkapalněného plynu

I. Korček jednal v Kataru io dodávkách zkapalněného plynu

Šéf slovenské diplomacie Ivan Korčok (nominant SaS) absolvoval v Kataru sérii bilaterálních jednání io možnostech dodávek zkapalněného plynu ze zemí Perského zálivu. V Kataru se zúčastnil akce Doha Forum 2022. TASR o tom informoval komunikační odbor Ministerstva zahraničních věcí a evropských záležitostí (MZVEZ) SR.

„Dohodli jsme se, že budou probíhat další jednání tak, aby se Slovensko postupně zbavovalo dosavadní jednostranné závislosti na dodávkách ruského plynu,“ zdůraznil Korčok. Vyjádřil podporu dodávkám zkapalněného plynu z Kataru na evropské trhy. „Tato země pro Slovensko představuje výrazný potenciál vzhledem ke své pozici významného regionálního hráče v oblasti energetiky, financí či mezinárodní přepravy,“ prohlásil ministr.

Mezinárodní společenství čelí podle Korčoka výzvám, které by ve 21. století měly zůstat už jen v učebnicích dějepisu. „A tady myslím pokusy o překreslování mezinárodních hranic hrubou vojenskou silou či nárokování si na pomyslné sféry vlivu na úkor svobody a suverenity jiných států. I přes nejistoty současné doby nesmíme podlehnout pocitu ztráty kontroly a bezmocnosti nad mezinárodním děním,“ dodal.

Zároveň zdůraznil potřebu posílit a upevnit mezinárodní řád založený na pravidlech a mezinárodním právu. „Ten, kdo se rozhodne překročit a porušit tato pravidla, musí čelit ráznému odporu,“ podotkl.

Korček absolvoval bilaterální jednání s několika partnery včetně místopředsedy vlády a ministra zahraničních věcí Kataru Mohammeda bin Abdulrahman Al-Tháního, katarského ministra obchodu a průmyslu Mohammeda ministra zahraničních věcí Jordánska Aymana Safadiho.

- Komerční sdělení -pr článek

Najnovjše články