Čtvrtek, 1 prosince, 2022
- Komerční sdělení -magazinmagazin
HomeRady a NávodyTest Kaspersky VPN Secure Connection s ProtonVPN Plus: Kdo má lepší hodnocení

Test Kaspersky VPN Secure Connection s ProtonVPN Plus: Kdo má lepší hodnocení

Která VPN nabízí více, Kaspersky Secure Connection VPN, nebo bude lepší ProtonVPN Plus? Poměřili jsme obě služby tváří v tvář, spravedlivě je obodovali a výsledek je 7,6/10 : 8,6/10.

Rychlost downloadu a uploadu Kaspersky VPN – ProtonVPN Plus, kdo je rychlejší?

U VPN se vyplatí koukat zejména na rychlost, což platí také o Kaspersky Secure Connection a Proton VPN Plus.

První jmenovaná v našem testu dosáhla rychlosti 103 Mb/s, druhá testovaná VPN stahovala data průměrnou rychlostí 334 Mb/s. Kaspersky Secure Connection se ukázala o 231 Mb/s pomalejší než ProtonVPN Plus.

O rychlosti nahrávání dat informuje upload, u Kaspersky VPN dosáhl 126 Mb/s. Proton Plus VPN dosáhla hodnoty 92 Mb/s. Je tak o 34 Mb/s pomalejší.

Parametr rychlost odezvy dosáhl u první VPN hodnoty 12 ms. U druhé Proton Plus VPN jsme naměřili v průměru 207 ms. Protože platí, že čím nižší rychlost odezvy, tím lépe, tak Kaspersky Secure Connection byla o 195 ms lepší.

Průběžné skóre recenze Kaspersky VPN Secure Connection vs ProtonVPN Plus zatím je 7 /10 – 8/10.

Podaří se Kaspersky VPN přehrávat filmy z Netflixu?

Rychlost stahování je pro odblokování Netflixu důležitá, Kaspersky VPN toto umí. U většiny VPN se stačí připojit a zvolit zemi, Proton Plus VPN cizojazyčný Netflix odemknout má.

S VPN lze odblokovat také videa nedostupná v Česku, přičemž Proton VPN Plus takovou funkci má. Porovnávaná VPNka funkci obejití ochrany YouTube videí obsahuje.

Dobrá VPN by měla podporovat také MultiHop připojení, ochranu před únikem DNS a Tor. Např. Kaspersky VPN má ochranu úniku DNS a ProtonVPN Plus zase nabízí whitelist (zařazení stránek na bílou listinu).

Skóre v sekci funkce tak je 7 /10 versus 10/10.

Jak obstojí Kaspersky Secure Connection VPN v nabídce zemí a serverů?

Nižší nabídka serverů se může projevit v nižší rychlosti VPN, Kaspersky Secure Connection má ve správě 300 serverů. U ProtonVPN Plus jsme se dopočítali 1 790 serverů. První jmenovaná jich tak nabízí o 1490 méně .

Podobně důležitý je počet zemí, u ProtonVPN Plus během psaní článku byl 55. Druhá VPN má 33, čili o 22 méně. V této disciplíně tak prohrává .

Významný je také počet současně připojitelných zařízení, kterých Kaspersky VPN Secure Connection připojí 5. Proton Plus VPN povolí současně připojit 10 zařízení. Výčet dalších parametrů najdete v článku srovnání VPN.

Jak platformy nabízí Kaspersky Secure Connection VPN a které umí ProtonVPN Plus?

Mezi nejdůležitější parametry VPN patří podporovaná zařízení, Kaspersky Secure Connection VPN zvládá Android, zabezpečí systém přístrojů iPhone, porovnávaná Proton VPN Plus systém iPhone iOS připojí, Android OS umí bez problémů pokrýt.

Poskytování informací o provozu VPN se řídí jurisdikcí země, kde má její provozovatel svoje sídlo. Kaspersky Secure Connection VPN má kořeny v Rusku. Společnost provozující druhou z porovnávaných VPN má sídlo ve Švýcarsku.

Program Kaspersky VPN je k dispozici v českém jazyce, ProtonVPN Plus česky není.

V souboji platforem dosáhla Kaspersky Secure Connection skóre 9/10, Proton Plus VPN získává hodnocení 10/10.

Cenové srovnání Kaspersky VPN vs. ProtonVPN Plus

Proton Plus VPN lze objednat za 163 Kč měsíčně, předplatit druhou z VPN si můžete za 56 Kč měsíčně. Výsledná známka za poměr nabízených funkcí a ceny je 7/10 pro první ze srovnávaných služeb a 5 /10 pro druhou VPN ze srovnání.

- Komerční sdělení -pr článek

Najnovjše články